Спортивные новости!

Главные спортивные события и новости спорта. Спортивные обзоры и интервью. Происшествия и заявления в мире спорта.

Під дощем та не тільки

Минулими вихідними картингова громада України пройшла екватор сезону 2017 року Чемпіонату в класі Ротакс. Три етапи позаду, і ми маємо безпрецедентно цікаву боротьбу за перемогу майже у всіх вікових категоріях. Надзвичайно приємно спостерігати за професійним зростанням юних пілотів, які накопичують досвід як на українських трасах, так і на міжнародних змаганнях в Польщі, Угорщини, Іспанії тощо. Деякі обгони, як наприклад продемонстрований в групі «Мікро», про що ми згадамо нижче, заслуговує на особливу відзнаку. А пілоти змагаються не лише в пілотуванні, а і в грамотності проведення гонки з тактичної сторони.

«Майстер» та «DD2»

Основну змагальну частину розпочали в неділю пілоти класів «Майстер» та «DD2». З передфінального заїзду на 12 кіл та під дощем. Так, майже всі недільні гонки пройшли під зливою, або на підсихаючій трасі, і пілотам довелось дуже швидко переналаштовувати карти після сухих суботніх тренувань та кваліфікації.

Першим в поворот після старту заходить Валерій Мороз, за ним Сергій Осінний та Ігор Ткачук. Ситуація в гонці починає стрімко змінюватися, і на другому колі, провівши декілька обгонів, на друге місце виходить Сергій Подтергер. Дмитро Каневський отримує пеналізацію за порушення стартової процедури. А Подтергер вже лідер гонки. За ним тримається Мороз, Віталій Нельга третій. Дощові умови починають вносити свої коригування, і декілька пілотів час від часу помиляються, декого розвертає, дехто ледве втримує машину на траєкторії. Навіть лідер гонки Подтергер вилітає з траси і втрачає багато позицій після повернення. А першим тепер стає Мороз, на друге місце виходить Осінний, Нельга третій. Четвертим їде Віталій Євтєхов, і лише за ним знаходиться Подтергер, який починає відігруватися після свого виліту.

Черговий виліт, тепер це Нельга, і він втрачає дві позиції. Осінний впевнено лідирує, за ним Мороз, Євтєхов, Ткачук. Мороз вилітає, і на друге місце виходить Євтєхов. Через коло його обходить Ткачук, який потім помиляється і сам втрачає декілька позицій. За три кола до фінішу пілоти їдуть в такій послідовності — Осінний, Євтехов, Мороз, Подтергер, Нельга, Ткачук, Андрій Чупінін, Каневський. Але на фініші перша трійка виглядає так — Осінний, Мороз, Ткачук.

Фінальна гонка класу складала вже 14 кіл та проходила по слизькій трасі після дощу. Старт і цього разу виграє Мороз, Осінний виходить другим, Ткачук третім. На другому колі третім стає Подтергер. Осінний довго тримається за Морозом, але згодом все ж обходить його, а потім Валерія також обходить Ткачук. Осінний починає відриватися від основної групи, а між Ткачуком, Морозом та Подтергером йде напружена боротьба за місця на п’єдесталі. До них також під’їзжає Чупінін. Мороз на протязі декількох кіл шукає можливість для обгону, і за три кола до фінішу йому це вдається — він стає другим. Дуже напруженим стає останнє коло, оскільки Ткачук робить все можливе для того, щоб повернути собі втрачену позицію. До останніх метрів дистанції йде боротьба, але Валерій втримує другу позицію за собою. Перший на фініші Осінний.

Підсумок: Переможець –Сергій Осінний (OSA Kart Racing), друге місце –Валерій Мороз (Dnipro Kart), третій – Ігор Ткачук (PROMARMATURA).

«Junior»

Півфінальну дистанцію в 10 кіл пілоти групи «Junior» також пройшли під дощем. Вперед зі старту виривається В’ячеслав Путятін, за ним Жора Красько та Ріта Щиголева. Жорі вдається обійти Славу і вийти в лідери. Лушкін Павло вилітає. Послідовність пілотів після перших кіл — Красько, Путятін, Щиголева, Влад Іванченко, Микита Фурніка. Дощ підсилюється і додає труднощів пілотам. На п’яту позицію виходить Андрій Здесенко, далі Андрій Одиниця, Фурніка тепер сьомий. Красько впевнено лідирує, за ним Путятін, Ріта вилітає і пропускає на третє місце Іванченко. Потім ще один виліт, і вона, нажаль, втрачає ще декілька позицій. Між Денисом Мартинюком та Ярославом Пилипенко йде щільна і напружена боротьба. Мартинюк стає четвертим, Пилипенко п’ятий. Ріта шоста, далі Кирило Прібитков та Одиниця. Красько продовжує впевнено лідирувати, Путятін потрохи наближається до нього, третій Іванченко теж наближається до групи лідерів. Перша трійка йде стабільно, і до фініша позиції між ними зберігаються. На протязі заїзду дощ постійно йшов, і майже всі пілоти або вилітали, або їх розвертало після попадання в калюжі. Гонка пройшла в непростих умовах, але пілотам вдавалося повертатися і продовжувати боротьбу. За результатами технічного огляду після гонки – Прібитков, Щиголева, Фурніка та Павло Лушкін отримують пеналізацію за пошкодження фіксування бампера.

Фінальна гонка у «юніорів» проходить вже без дощу, але все ще на дуже слизькій трасі. Дистанція 12 кіл. Цього разу зі старту першим виходить Красько, Путятін другий, далі Іванченко, Пилипенко, Мартинюк, Фурніка, Лушкін. Слава «зависає» в півметрах від Жори і сидить у нього на відбінику, але спроб атаки не робить. Висиджує, та вони вдвох потрохи відриваються від решти пелетону. Це саме той професійно реалізований тактичний хід, про який ми говорили на початку. Слава виконує настанови тренерів та не атакує лідера на перших колах заїзду. Іванченко третій, але на певній відстані від двох лідерів. Щиголева блискуче проводить обгони Пилипенко та Фурніки. За чотири кола до фінішу Іванченко вилітає, але його відриву від переслідувачів вистачає для того, щоби встигнути повернутися на трасу без втрати своєї третьої позиції. Всі погляди вболівальників зосереджуються на двох лідерах, які ведуть боротьбу за перемогу. Напруга зростає! Навіть спостерігати на протязі всієї гонки, як пілоти ведуть свої карти на відстані 20-30см один від одного майже по однаковій траєкторії, дуже не просто. Здається, що для обгону Славі потрібно лише трохи зміститися і, як часто показують в художніх фільмах про гонки, просто натиснути на газ. Але, в справжній гонці все трохи по іншому, і пілоти це блискуче засвоїли. Жора в статусі лідера холоднокровно йде в своєму темпі, хоча ми знаємо, що це дуже не просто і вимагає неабиякої витримки, коли в тебе на хвості постійно сидить переслідувач. А Слава стримує себе від поспішних спроб атаки, і обидва пілоти вдало відриваються від основного пелетону, і навіть від Владислава Іванченко, який показував дуже гарний темп. Отже, найцікавіше починається на передостанньому колі дистанції — Слава робить обгін. Але боротьба на цьому не завершується, і останнє коло видається дуже гарячим. Жорі вдається повернути лідерство, але лише на декілька метрів, Слава бореться до останнього і знову вигризає першість собі, і вже втримує його до самого фінішу. Браво пілотам! Зріла гонка висококласних пілотів! Іванченко третій на фініші. В середині пелетону Лушкін, Одиниця та Фурніка також ведуть щільну і красиву боротьбу між собою до самого фінішу.

У підсумку: перемагає Слава Путятін (Borsch Racing), Жора Красько другий (ДЮСШ «Автомобіліст»), третій Влад Іванченко (Кононець-моторспорт).

«Senior»

Півфінал з 12 кіл також відбувся під дощем. Старт в групі видається дуже цікавим. В лідери виривається Денис Чернишов. Перше коло характеризується щільною боротьбою майже в кожному повороті за кожну позицію, в тому числі і за лідерство. Другим йде Богдан Волинець, Єгор Лушкин третій, але він влітає в одну з калюж і втрачає позицію. На третє місце виходить Лев Погрібний. Лушкин четвертий, далі Богдан Лейченко і Андрій Філенко. Волинець на протязі 3-х кіл не відстає від Чернишова і шукає можливість для обгону. Але на четвертому колі трохи помиляється і, хоча зберігає за собою другу позицію, втрачає час, і тепер вже мова про боротьбу за лідерство не йде. На середині дистанції пілоти йдуть в такій послідовності – Чернишов, Волинець, Погрібний, Лейченко, Лушкін, Філенко. Погрібний вилітає і втрачає дві позиції. За три кола до фінішу Чернишов продовжує впевнено лідирувати, за ним на достатній відстані Волинець, далі Лушкін, Лейченко і Погрібний ведуть боротьбу між собою. На передостанньому колі Погрібний сходить. А лідери фінішують без змін у позиціях.

Фінал у «сеньорів» проходив вже на сухій трасі і на сухій гумі, хоча на трасі місцями ще залишилась вода. Але яскраве сонце дуже швидко підсушило трасу, і пілоти відправляються на дистанцію у 18 кіл. Старт виграє Чернишов, далі Волинець і Лушкин. Лушкин робить спробу обгону і вилітає мимо траєкторії та відкочується в кінець пелетону. Волинець залишається другим. Погрібний третій. Лев робить спробу атаки і виходить на друге місце. Філенко стає третім. Далі Погрібний робить спробу обгону лідера в кінці стартової прямої і…виносить Чернишова та вилітає сам. Чернишову вдається зафіксувати обікач та продовжити гонку, але в кінці пелетону і з величезним відставанням, а Погрібний завершує боротьбу. В лідери виходить Лушкін, за ним йде Філенко. Далі Лейченко і Волинець, Чернишов п’ятий. В такій послідовності в цій драматичній гонці пілоти і фінішують.

За результатами технічної комісії анулюється результат Лушкина.

У підсумку: переможець – Андрій Філенко (Kovdob motorsport), Богдан Лейченко другий (PROMARMATURA), Богдан Волинець третій (Borsch Racing).

«Micro»

Півфінал групи проходить також в дощових умовах на дистанції 5 кіл. Наша видатна трійця молодих, але вже досвідчених пілотів і цього разу, без виключення, показує неймовірну по видовищності гонку. Першим зі старту в першому повороті опиняється Олександр Бондарєв, у нього на хвості Янніс Андрос та Ростислав Костина. Одна маленька деталь: поворот вони майже одночасно проходять втрьох! Але в другому повороті Ростик заходить із внутрішньої сторони, займає більш вигідну траєкторію і виходить в лідери заїзду. Бондарєв другий, Андрос третій. Далі Антон Мороз, Ярослав Нельга і Роман Радок. Перша трійця в щільній боротьбі продовжує лідирувати. Костина трохи попереду, Андрос починає атакувати позицію Бондарєва. Два останні кола буквально висить у нього на відбійнику. Дощ нарешті припиняється, але води на трасі ще дуже багато. І тут пілоти виконують той самий майстер-клас, про який ми згадували на самому початку — у останньому повороті(!!!) дистанції Андрос проводить майстерський обгін Бондарєва. Це щось неймовірне! Спочатку пілоти порівнюються на прямій, Янніс трохи випереджає Олександра, заходить із внутрішньої сторони і… на всій швидкості влітає в поворот вже попереду Олександра. Всі завмирають в очікуванні, чи вдасться йому вигальмуватися і втримати машину на слизькій трасі на такій швидкості. Янніс показує дуже красиве і зріле пілотування, холоднокровно втримує карт, буквально виловлює його, оскільки той вже починає розгойдуватися через одночасно гальмування та проходження швидкісного повороту на завищеній швидкості та по невигідній траєкторії – і це все на заповненій водою після зливи трасі!!! — і він випереджає Олександра, у якого в даній ситуації вже не було можливості контратакувати. Бондарєв фінішує третім. Хочу підкреслити, що виконати таке можливо лише коли обидва пілоти дуже високого класу. Оскільки одне маленьке торкання картів, і обидва пілоти за долі секунди вилітають за траси. Чудова та яскрава гонка! Браво пілотам та тренерам!

Фінал у наших юних «майстрів» групи «Micro» проходить вже без дощу, але ще на вологій трасі, дистанція 6 кіл. Янніс виграє старт, відразу за ним Ростислав, Олександр та Мороз. Ростик майже відразу перехоплює лідерство і починає відриватися від переслідувачів. Між Олександром та Яннісом і цього разу йде напружена боротьба. Пілоти два рази обмінюються позиціями, і в решті другим стає Олександр. Костина впевнено доїзжає першим до фінішу, далі Бондарєв та Андрос.

Підсумок: перемога за Ростиславом Костиною (Borsch Racing), Олександр Бондарєв другий (Кононець-моторспорт), Янніс Андрос третій (ДЮСШ «Автомобіліст»).

«Mini»

Півфінал групи «Mini» проходить на мокрій трасі після дощу, дистанція 7 кіл. Станіслав Ровний виходить вперед зі старту, але у другому повороті лідером стає Олександр Партишев, на друге місце виходить Данііл Кукурузов. Валерія Бараннікова четверта. Станіслав отримує 10-ти секундну пеналізацію за фальш-старт, а оскільки Валерія їде відразу за ним, то вона автоматично стає третьою. Фініш в тій самій послідовності. Фінал проходить на підсихаючій трасі і вже на сухій гумі, дистанція 8 кіл. Зі старту гонку повели Партишев, Кукурузов, Ровний. Валерія Бараннікова відстає через технічні проблеми. Напружена боротьба між Олександром та Даніілом за лідерство. Через три кола Олександру вдається трохи відірватися від Данііла і довести гонку до впевненої перемоги.

У підсумку: переможець Олександр Партишев (Borsch Racing), Данііл Кукурузов другий (ДЮСШ «Автомобіліст»), третій Станіслав Ровний (Dnirpo Kart).

А попереду нас чекає ще три етапи спортивного високоякісного дійства! Далі буде!

Подяка партнеру Чемпіонату – страховій компанії «Брокбізнес»! «Брокбізнес» – оберігаємо те, що Ви цінуєте!

Прес-реліз Комітета картингу FAU

СПОРТ — Авто

Спортивные новости! Последние спортивные новости и спорт обзоры за сегодня - футбол, бокс, автоспорт, баскетбол, хоккей, теннис. © 2014-2017